Nie zwlekaj, zacznij już teraz!

Choć wiele osób czeka z postanowieniami do pierwszych dni wiosny, Ty bądź o krok przed nimi! Wbrew pozorom okres przedwiosenny, kiedy jesteśmy przemęczeni, słońca jest jak na lekarstwo i ogólnie czujemy znużenie, jest idealnym czasem, by zacząć realizować swoje zamierzenia. Zwłaszcza te dotyczące zmiany diety czy rozpoczęcia aktywności fizycznej. Jeżeli zatem zamierzasz zawalczyć o własne zdrowie i samopoczucie, nie zwlekaj, zacznij już teraz.

Zdecydowaliście się doprowadzić swoją wagę do normy. Jest decyzja - to najważniejsze. Następnym ważnym krokiem będzie motywacja – czyli źródło emocjonalnej zachęty do podjęcia działania. Jeżeli mamy motywacje, to teraz trzeba przemyśleć strategie, które zwiększą szanse w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i powrotu do prawidłowej wagi. Ada Palka na sali fitness w Krakowie     Od czego zacząć…?
 1. Odpowiedz na pytanie - jakie są pozytywne efekty redukcji nadwagi, zapisz je na kartce i przyklej w widocznym miejscu. 2. Priorytety - wymówkom mówimy "nie" i dochodzimy konsekwentnie do zamierzonego celu. 3. Realne podejście. Redukcja nadwagi to proces powolny i długotrwały. Nie oczekujmy szybkich spadków wagi, ponieważ to działa w drugą stronę, waga wraca jak bumerang. Optymalny ubytek to 1-1,5 kg miesięcznie. 4. Odrzucenie półśrodków. Pigułki odchudzające cudów nie zdziałają. Trzeba wprowadzić i utrwalić zdrowe nawyki żywieniowe. 5. Aktywność fizyczna - rzecz najważniejsza. Ćwicz 4-5 razy w tygodniu. Systematyczna praca aerobowa sprzyja redukcji nadwagi i wpływa korzystnie na wygląd naszego ciała.
 Lubisz podjadać wieczorami? Jedzenie późnym wieczorem sprzyja przybieraniu na wadze. Walcz z tym nawykiem! Staraj się jeść w ciągu dnia i popołudniu. Podczas dnia, zwróć uwagę na dietę, zjedz trzy duże posiłki. Zdecydowanie postaw na porządne śniadanie. Unikniemy w ten sposób podjadania i wieczorem nie będziemy głodni. Czekając i odwlekając nie osiągniesz wymarzonej figury! Im szybciej wrócisz do zdrowego stylu życia, tym szybciej zauważysz pozytywne efekty zachodzące w Twoim ciele i samopoczuciu. Po co więc czekać do wiosny, skoro można zacząć już dziś?  Trzymam za Was kciuki :) #Wasza Ada

Zobacz więcej

 • Bieganie 2018-07-18
  Lubicie trenować z muzyką? Czy Wam to przeszkadza? Ja kocham trenować z muzyką. Szybciej mija mi czas w czasie...
 • Bieganie 2018-05-22
  Co to jest Fitness Walking? Na co dzień pracuję jako trener personalny. Głównie zajmuję się...
 • Ogólne 2018-10-23
  Ewuniu na wstępie dziękuję Ci za ten wspaniały i niezwykle kreatywny dzień! Może przedstawię w ogóle...
 • Bieganie 2018-04-05
  Za co kocham bieganie? Za pewność siebie! Za poznawanie wspaniałych ludzi na swojej drodze.Za zwiedzanie...