W tym trudnym czasie znajdź coś OPTYMISTYCZNEGO

Pytanie o to, czy Twoja szklanka jest do połowy pełna, czy do połowy pusta w najprostszy sposób opisuję jakie masz podejście do życia. Pesymista, czy optymista - Ty wybierasz, jak będziesz postrzegać świat. 

Nastawienie do życia ma bardzo duże znaczenie. W efekcie chodzi przecież o Twoje ZDROWIE. Nadzieja i optymizm to ważne kawałki układanki, w wyniku których poczujemy się lepiej. Musisz pamiętać, że to zależy od Ciebie. Tylko i wyłącznie Ty decydujesz o swoim życiu. Rodzisz się nie tylko z wolą życia, ale i z wolą dobrego życia. Pozbądź się nauki bycia nieszczęśliwym człowiekiem. Odwróć karty, zawsze jest jakieś rozwiązanie.
Skupiaj się na rozwiązaniu problemu, a nie na samym problemie. 
W tym ciężkim dla nas czasie trudności, zwątpienia, lęku i smutku przeznacz swoją energię, na to jak sobie z tym poradzić. Pozbądź się stresu wynikającego z lęku, bezsilności i frustracji. Skup się na wyciąganiu pozytywów z tej całej sytuacji i pamiętaj, że stres jest bardzo negatywnym czynnikiem dla naszego zdrowia.  Teraz masz czas dla SIEBIE, ponieważ mamy pandemię, to jest dobry czas na zrobienie rzeczy, na które zawsze brakowało Ci sił i czasu oraz na zmianę nastawienia życiowego. Wykorzystaj ten czas na nowe pomysły. Spróbuj stworzyć schemat nowych działań. Wyłam się ze starych schematów i znajdź motywację do zmiany, ponieważ tylko zmiana jest impulsem do lepszego życia. Obserwuj swoje reakcje na różne sytuacje, ponieważ warto być otwartym i mieć szerokie spojrzenie. Wsłuchaj się w swoje wnętrze i uświadom sobie co jest niedobre, albo co nie idzie tak jak powinno, gdyż nie powinniśmy odcinać się od rzeczywistości. 
Myśl pozytywnie we właściwy sposób. Spróbuj spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Spożytkuj energię na znalezienie pozytywnych stron tej sytuacji, czegoś za co możesz być wdzięczny/a. Mów pozytywne rzeczy i dostarczaj swojemu umysłowi pozytywnych wiadomości. 
Nie staraj się zanegować tego, co negatywne. Licz na to najlepsze, choć jesteś przygotowany na najgorsze. 
W efekcie to co zdecydowanie dodaje endorfin i dobrej energii każdego dnia to aktywność fizyczna i regularne domowe treningi ze mną. Wszelka aktywność prowadzi do redukcji hormonów stresu, a w zamian uwalnia się dopamina - hormon dobrego samopoczucia. Dzięki niej odczuwasz zadowolenie i łatwiej się przestawić na pozytywne myślenie. 

Tym optymistycznym akcentem zapraszam codziennie na domowy trening na żywo o godzinie 18:00. 

Wasza Ada :)

Zobacz więcej

 • Bieganie 2018-07-18
  Lubicie trenować z muzyką? Czy Wam to przeszkadza? Ja kocham trenować z muzyką. Szybciej mija mi czas w czasie...
 • Bieganie 2018-05-22
  Co to jest Fitness Walking? Na co dzień pracuję jako trener personalny. Głównie zajmuję się...
 • Ogólne 2018-10-23
  Ewuniu na wstępie dziękuję Ci za ten wspaniały i niezwykle kreatywny dzień! Może przedstawię w ogóle...
 • Bieganie 2018-04-05
  Za co kocham bieganie? Za pewność siebie! Za poznawanie wspaniałych ludzi na swojej drodze.Za zwiedzanie...