Trening funkcjonalny

To trening, który angażuje wiele grup mięśniowych i nie izoluje poszczególnych partii. Wspaniale wpływa na zwiększenie świadomości ciała, dzięki czemu maleje ryzyko kontuzji. Ćwiczenia są bezpieczne, wywodzą się w rehabilitacji ruchowej. Opierają się na ruchach, które dla każdego z nas są naturalne i które wykonujemy podczas codziennych czynności.

Z uwagi na swoje globalne działanie trening funkcjonalny jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego, kto cierpi na brak czasu. Zamiast pięciu ćwiczeń na kolejne partie ciała wykonujesz po prostu jedno, ale o odpowiednio złożonej strukturze ruchowej. Obejmuje ono na przykład przysiady, wykroki, podpory, brzuszki i grzbiety. Dla urozmaicenia możesz zastosować różnego rodzaju przybory: BOSU, taśmy na podwieszeniu typu (TRX, JUNGLE GYM), kołka gimnastyczne, gryfy, hantle, materace, drabinki, gumy, skakanki czy piłki rehabilitacyjne.
Nie potrzebujesz jednak specjalistycznego sprzętu sportowego, by ćwiczenia były wykonane porządnie i efektywnie.

Co ważne, ten rodzaj treningu jak żaden inny rozwija czucie głębokie ciała oraz koordynację ruchową, co bezpośrednio przekłada się na jakość naszego funkcjonowania w codziennym życiu.


W mojej pracy to właśnie trening funkcjonalny stosuję u większości swoich podopiecznych – wyniki są więcej niż zadowalające, a miny i reakcje ćwiczących – nie do opisania.

Warto spróbować!

Adrianna Palka przeprowadza trening funkcjonalny

Zobacz więcej

 • Bieganie 2018-07-18
  Lubicie trenować z muzyką? Czy Wam to przeszkadza? Ja kocham trenować z muzyką. Szybciej mija mi czas w czasie...
 • Bieganie 2018-05-22
  Co to jest Fitness Walking? Na co dzień pracuję jako trener personalny. Głównie zajmuję się...
 • Ogólne 2018-10-23
  Ewuniu na wstępie dziękuję Ci za ten wspaniały i niezwykle kreatywny dzień! Może przedstawię w ogóle...
 • Bieganie 2018-04-05
  Za co kocham bieganie? Za pewność siebie! Za poznawanie wspaniałych ludzi na swojej drodze.Za zwiedzanie...