Mistrzynio wymówek!

Tak do Ciebie mówię, moja droga.

Wydaje Cię się, że w życiu coraz więcej musisz robić? 
Nic nie musisz, tylko możesz. To od Ciebie zależy jak będzie wyglądam kolejny dzień. To ty decydujesz jakie chcesz mieć życie. 
To twoje wymówki nie pozwalają Ci osiągnąć zamierzonego celu! 
Myślę, że z moją pomocą uda Nam się to zmienić.

Wymówki, wymówki, wymówki. Jak im zaradzić?

„Nie mam czasu na ćwiczenia fizyczne”. Pracujesz, jesteś kreatywna, więc nie mów, że nie masz czasu. Twórcze podejście i dobry plan pozwolą na wygospodarowanie chociaż 
jednej godziny trzy razy w tygodniu. Masz więcej czasu, niż Ci się wydaje! Zastanów się, jak długo w ciągu dnia siedzisz z telefonem w ręku, grając lub śledząc nieistotne informacje, albo ile godzin spędzasz przed telewizorem. Brak czasu to iluzja, wystarczy tylko wcześniej ustalić priorytety. Regularny trening wymaga wyrzeczeń i zerwania ze starymi nawykami, ale kto jak nie Ty da radę podołać temu wyzwaniu?
„Nie lubię ćwiczyć”. Wiesz, dlaczego tak mówisz? Wysiłek kojarzy Ci się ze zmęczeniem, bólem i nudą. Odczaruj go! Pokażę Ci trening, który Ci w tym pomoże, a jednocześnie otworzy Ci oczy na zupełnie nowe podejście do tematu. To właśnie Twój stosunek do aktywności fizycznej wpływa na to,jak ją sobie wyobrażasz. Jeśli zmienisz swoje nastawienie, przekonasz się, że może być źródłem wspaniałego samopoczucia. 

„Jestem zbyt zmęczony”

Na ogół już na początku dnia Twoje nastawienie jest negatywne i narzekasz na brak energii do działania. Tymczasem to właśnie brak aktywności fizycznej może potęgować uczucie ogólnego zmęczenia. Ze swojego doświadczenia wiem, że im częściej się ćwiczy, tymwięcej znajduje się w sobie energii. Nie wierzysz? Spróbuj! Przekonasz się, że tak jest, kiedy zaczniesz się stosować do moich rad. Gdy jesteśmy zestresowani i zmęczeni pracą umysłową, ruch i wysiłek przynoszą ulgę i stają się prawdziwym wybawieniem.

„Nie mogę ćwiczyć, bo odczuwam bóle stawowe i bólekręgosłupa”

Jeśli aktywność fizyczna powoduje dyskomfort, to poważny sygnał, że należy popracować nad swoim ciałem. Odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne mogą się okazać jedynym ratunkiem. Zwiększą ruchomość stawów, poprawią ogólny stan organizmu i rozluźnią zastane mięsnie.
„Bardzo często podróżuję i nie mam warunków do treningu”. Trenować możesz w każdym miejscu, nawet w samolocie – chodzi o zaledwie kilka minut ruchu. Jeżeli zatrzymujesz się w hotelu, najczęściej masz do dyspozycji siłownię, możesz też poćwiczyć w pokoju hotelowym. Jeśli to możliwe, wybierz się na spacer po okolicy, wynajmij rower, przebiegnij się. Nawet wyjazd w celach zawodowych daje sporo możliwości!

„Nie ćwiczę w biurze, bo wszyscy się patrzą i wyglądam śmiesznie”.

Oddal takie myśli! Wiem, że najtrudniej jest zacząć. Mimo to daj przykład innym i nie zwracaj uwagi na docinki. Odpowiedz sobie na pytanie, co jest naprawdę ważnedla Ciebie i dla Twojego zdrowia. Osoby, które się z Ciebie śmieją, następnym razem dołączą do treningu.

Zobacz więcej

 • Bieganie 2018-07-18
  Lubicie trenować z muzyką? Czy Wam to przeszkadza? Ja kocham trenować z muzyką. Szybciej mija mi czas w czasie...
 • Bieganie 2018-05-22
  Co to jest Fitness Walking? Na co dzień pracuję jako trener personalny. Głównie zajmuję się...
 • Ogólne 2018-10-23
  Ewuniu na wstępie dziękuję Ci za ten wspaniały i niezwykle kreatywny dzień! Może przedstawię w ogóle...
 • Bieganie 2018-04-05
  Za co kocham bieganie? Za pewność siebie! Za poznawanie wspaniałych ludzi na swojej drodze.Za zwiedzanie...