Moje 5 minut – o odpoczynku i regeneracji

Kult szybkości, życie w biegu, tzw. multitasking dają się coraz bardziej we znaki w naszym społeczeństwie i zaczynają być uznawane jako coś normalnego. Odpoczywamy z poczuciem winy, że przecież przed nami jeszcze cała lista zadań do wykonania. Jeżeli czujesz, że Twoje życie nabrało szaleńczego tempa, powiedz głośno: STOP! Zacznij żyć świadomie i skupiać się na tym co naprawdę jest w życiu ważne: na sobie i na swoich prywatnych priorytetach. Zacznij od 5 minut dziennie…codziennie. Dołącz do mojego wyzwania #5minutdlasiebie.

Adrianna Palka w otoczeniu jesiennej przyrody

Codzienny stres towarzyszy nam właściwie od samego rana, kiedy walczymy z czasem by zdążyć do pracy, odwieść dzieci do przedszkola, załatwić poranne obowiązki. Później w pracy pędzimy od zadania do zadania. Po południu to samo: zakupy, odbiór dzieci, przygotowania obiadu itd. itp., aż do wieczora, kiedy wszyscy pójdą spać. Zazwyczaj obiecujesz sobie, że wtedy wygospodarujesz dla siebie tę odrobinę czasu, ale jesteś już tak zmęczona, że po prostu padasz na twarz.

I tak mija dzień za dniem. Brzmi znajomo? Nic dziwnego, że odczuwasz brak energii i wydaje Ci się, że życie ucieka Ci przez palce.

W dzisiejszym pędzie czas i uważność stały się dobrem luksusowym. To najcenniejsze co możemy sobie dać.

 

W życiu ważne jest przystopowanie. Ta całodzienna pogoń, stres nie wprowadzają do naszego życia nic korzystnego.

Dlatego ważne jest, żeby każdego dnia znaleźć chociażby 5 minut tylko dla siebie. Ja też uwielbiam się zatrzymać, pobyć tu i teraz, odciąć się od świata i jego problemów. Doceniam ten czas, gdy nie muszę się nigdzie spieszyć ani czymkolwiek stresować.

Dążenie do wewnętrznej harmonii może się odbywać w różny sposób: od kilkuminutowej medytacji, głębszych refleksji czy czasu spędzonego przy inspirującej lekturze w domowej atmosferze. Chodzi o to, żeby się zatrzymać i zrelaksować. Zamknij oczy, posiedź albo poleż w ciszy, pomyśl o czymś przyjemnym, rozluźnij się z filiżanką ziołowej herbaty. Zadbaj o swój komfort psychiczny. Pamiętaj, że to Ty jesteś najważniejsza – każdego dnia walcz o swój komfort i spokój. Masz prawo, żeby znaleźć chwilę dla siebie, bez wyrzutów sumienia.

 

To co? Namówiłam Cię? Zostań ze mną i dołącz do nowego wyzwania #5minutdlasiebie. Dajmy sobie to co najważniejsze – czas i uwagę.

 

Wasza Ada :)

Zobacz więcej

 • Bieganie 2018-07-18
  Lubicie trenować z muzyką? Czy Wam to przeszkadza? Ja kocham trenować z muzyką. Szybciej mija mi czas w czasie...
 • Bieganie 2018-05-22
  Co to jest Fitness Walking? Na co dzień pracuję jako trener personalny. Głównie zajmuję się...
 • Ogólne 2018-10-23
  Ewuniu na wstępie dziękuję Ci za ten wspaniały i niezwykle kreatywny dzień! Może przedstawię w ogóle...
 • Bieganie 2018-04-05
  Za co kocham bieganie? Za pewność siebie! Za poznawanie wspaniałych ludzi na swojej drodze.Za zwiedzanie...